kas?kur?kad?

ceturtdiena, septembris 01, 2011

Nāk rudentiņš un ražas laiks ir klāt...

Man patīk rudens!
Patiesībā katrā gadalaikā ir sava burvība, tik tā ir jāatrod. Ziemā nemaz nav tik auksti, jo sirdi silda svētki un klusuma laiks, pavasarī - daba mostas, parādās pirmie ziediņi un cilvēkiem smaidi kļūst plašāki, jo tuvojas vasara. Te nu atnāk vasara un mēs patērējam daudz laika pie dabas,  priecājamies, labi atpūšamies un tad nāk rudens - vitamīnu uzņemšanas, košuma un ražas laiks.

No vasaras jau varam atvadīties, vismaz vērojot temperatūras stabiņu. Ar šo dienu uzsāku savu ražas vākšanas laiku - pabiju dārzā. Nu mājās ir ābolu kalni.

Nespēju nepadalīties ar galveno rudens recepti :


1. Gardākās ābolu pankūkas- tiek apēstas gatavošanas procesā:

Tātad mums būs nepieciešami: āboli ( rekomendēju skābenus!), 2 olas, milti, cukurs, kanēlis un mazliet sāls.


Pagatavošana: Nomizojam ābolīšus, sagriežam plānās šķēlītēs ( var arī rīvēt, bet rekomendēju griezt, jo tad visi labumi paliek kur tiem jābūt un rezultātā ir garšīgāk), apkaisām ābolīšus ar 2-3 ēd.k. cukura, pārberam ar kanēli ( cik nu katram tīk, es iesaku nepārspīlēt :) ). Sakuļam atsevišķi 2 olas, pārlejam masu ar olu un pievienojam miltus ( par daudzumu visi vēl strīdas, pievienojam tik, lai mīkla turētos kopā, jo ir jāskatās pēc ābolu sulīguma!), tad samaisām un mīkla ir gatava! Cep uz lēnas uguns kamēr paliek brūnas.


Pasniegšana: Kamēr siltas, var ēst tā pat, vai  lieliem gardummīļiem pievienot putukrējumu, vai medu, vai dzērveņu ievārījumu.

Tā kā ābolu kalnus izcept uzreiz nemaz nevar, manās mājās tiek vārīts katls ar ābolu zapti ziemai, būs ko dāvināt draugiem svētkos!
Krāsnī tiek cepti pildīti āboli ar dzērveņu ievārījumu!
Savārīts ābolu ķīselis!
Teiksim tā - nāksi ciemos, cietīsi no veselīgas ābolu diētas! :)

Ar vienu kāju biju iegājusi arī mežā sēnes meklēt, bet laika trūkuma dēļ viss bez rezultātiem. Tas lai paliek kā mans nākamais uzdevums un tad būs kārta pievērsties sēņotāju pavārgrāmatai! 


Citas rudens receptes


Lai labi gatavojas un garšo!


a.b.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru